İnşaat Sonrası Temizlik

İnşaat Sonrası Temizlik nasıl yapılır, fiyatları, malzemeleri, inşaat temizliği, inşaat sonrası ev temizliği için hemen arayın.

0212 982 3930  // 0534 279 1925

insaat-sonrasi-temizlik

İnşaat Sonrası Temizlik

Yeni bir yapıda oturmak, çalışmak büyük keyif verir. Fakat inşaat sonrası temizlik kişilerin gözlerini korkutur. Çünkü inşaat sonrası temizlik diğer temizliklerden çok daha zordur. Daha farklı ekipmanlar, temizlik ürünleri, güç ve deneyim gerektirir. Gates Grup olarak inşaatı yeni bitmiş her türlü ev, işyeri, fabrika ve diğer mekanların temizliğini en iyi şekilde yapıyoruz. Üstelik sadece yeni inşaatı bitmiş alanlarda değil, tadilat görmüş, tadilattan yeni çıkmış alanlarda da aynı yöntemlerle temizlik hizmeti veriyor, profesyonel ekibimizle hızlı ve güvenli biçimde alanlarınızı temizliyor, kullanıma hazır hale getiriyoruz.

İnşaat Sonrası Temizlik Firmaları

İnşaat sonrası temizlik uygulamaları son derece zordur. Beton, alçı, bant, silikon kalıntıları gibi artıkların alanlara zarar vermeden temizlenmesi gerekir. Çok fazla toz, moloz olduğu için de ek önlemler alınarak temizlik yapılmalıdır. Bu yüzden inşaat sonrası temizlik firmaları arasında seçim yaparken işinin uzmanı, referansları güçlü, müşteri memnuniyeti yüksek olanlarla çalışmalısınız. Gates Grup olarak bütün bunları fazlasıyla sunuyoruz.

İnşaat Sonrası Temizlik Nasıl Yapılır, Yapılmalı?

İnşaat sonrası temizlik nasıl yapılır yapılmalı sorusu fazlaca merak ediliyor. Bunun için bina içi ve bina dışına ayrı plan hazırlanmalıdır. Temizlik yeterince aydınlık ortamda yapılmalıdır. Malzeme seçimleri doğru yapılmalı, işlemlere ilk olarak dip köşe kaba temizlikle başlanmalıdır.

Tüm zeminler moloz, fayans kırıkları, toz, talaşlardan arındırılmalıdır. Sonrasında camlar ve çerçeveleri temizlenmelidir. Camlardaki sıva kalıntıları, etiketler, kalıntılar alınmalı, gerekirse hafifçe kazınmalıdır. Duvarlar tozlu ise mopla hafif nemlendirilerek tozu alınmalıdır. Radyatör petekleri, elektrik panosu, iç dış kapı detayları iyice silinmelidir. Prizlere ıslak dokunulmamalı, banyo, WC, duşakabinler iyice temizlenmelidir.

Ardından balkonlarda, terasta kazıma aparatlarından destek alınarak temizlik yapılmalıdır. Son kez yeniden her yer süpürülmeli, paspas atılmalıdır. Kuruması beklendikten sonra kusma yapan yerlerde yeniden gerekli dokunuşlar yapılmalıdır.

İnşaat Sonrası Temizlik Malzemeleri

İnşaat sonrası temizlikte en önemli detaylardan birisi inşaat sonrası temizlik malzemeleri olmaktadır. Bu noktada ihtiyaç olacak başlıca malzemeler şunlardır:

 • Elektrikli süpürge ve ekleri,
 • Vakum torbaları,
 • Toz maskesi,
 • Lastik eldiven,
 • Kağıt havlu,
 • Tüy silgi
 • Faraş ve fırça,
 • Kova,
 • Sabun,
 • Sünger,
 • Bulaşık teli,
 • İş tulumu,
 • Cam kazıma aparatı,
 • Temizlik kimyasalları.

İnşaat Sonrası Temizlik Şirketi

Hizmet alırken eğer iyi bir inşaat sonrası temizlik şirketi ile iş birliği yaparsanız detayları düşünmenize gerek kalmaz. Firmamız yılların tecrübesi, deneyimi ve özverisiyle her zaman müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmaktadır. Şirketimiz bütün temizlik uygulamalarında zemine göre temizlik malzemeleri tercih etmekte, sadece gözle görülür manada temiz olmasını sağlamakla kalmayıp aynı zamanda hijyenik sonuçların ortaya çıkarılmasını sağlamaktadır. İnsan ve çevre sağlığına uygun temizlik ürünleri kullanılmakta, yapılarınızın zarar görmesi önlenmektedir. Çünkü yeni yapılarda her şey yepyenidir ve hiç kimse daha taşınmadan malzemelerinin zarar görmesini istemez.

İnşaat Sonrası Temizlik İçin Gerekli Malzemeler

İnşaat sonrası temizlik için gerekli malzemeler alanın genişliğine ve görev yapacak personel sayısına göre arttırılmalıdır. Bazı ürünlerden bir tane olması yeterli iken bazılarından birkaç tane bulunması gerekebilir.

Özellikle temizlik kimyasalları seçimine azami dikkat edilmeli, garantili, sertifikalı, markalı kimyasallar tercih edilmelidir. Üstelik her zemin için farklı kimyasallar gerekir. Camlarda fayanslarda ya da parkelerde aynı kimyasalı kullanırsanız hasarlar meydana gelebilir. Nerede hangi malzemenin kullanılacağını tespit edebilmek uzmanlık gerektirir ve kadromuz bu uzmanlığa sahiptir.

İnşaat Sonrası Temizlik Ürünleri

İnşaat sonrası temizlik ürünleri zemine ve alana göre seçilmelidir. Parkelerde kullanılacak temizlik ürünlerinin renk, desen değişimi yapmadan, çabuk kuruyan, nem bırakmayan özelliklerde olması gerekir. Yine cam ve çerçevesinde kullanılacak temizlik ürünlerinin camlarda leke, buğu bırakmaması, plastik aksamlarda aşınma yapmaması gerekir. Fayanslarda ve yerlerde kullanılan temizlik ürünlerinin aşındırıcı etkiye sahip olmaması, desenlere, motiflere zarar vermemesi gerekir.

Fayanslarla alakalı en çok yaşan sorun derzlerde olmaktadır. Derzlerde fazla kalıntı, yüksek çıkıntı, etrafa dağılma olabilmekte, yanlış temizlik ürünü kullanılması halinde derzler aşınarak alt kata su sızdırma dahi oluşabilmektedir. Bu yüzden özel derz temizleyiciler hem inşaat sonrası temizlik sırasında hem de daha sonraki temizliklerde tercih edilmelidir.

Metal yüzeylerde de yanlış temizlik ürünü kullanımı lekelere sebebiyet verebilir ve bunlar kalıcı olabilir. Bu yüzden fırın, ocak, korkuluk gibi alanlarda doğru ürün kullanılarak hem parlaklık hem temizlik sağlanmalıdır.

İnşaat Temizliği

Yeni taşınacağınız bir evin, ofisin ya da iş yerinin inşaattan yeni çıkmış olması heyecan vericidir. İlk kez her noktasını siz kullanacaksınızdır. Fakat inşaat temizliği yapılırken her detaya dikkat edilmesi gerekir. Kusursuz bir temizlik için profesyonel ekip, doğru malzemeler, özveri ve müşteri odaklı yaklaşım gerekir. Firmamız bütün bunları dikkate alarak çözüm üretmektedir.

İnşaat Temizliği Nasıl Yapılır?

İnşaat temizliği nasıl yapılır ile birlikte bazı püf noktaları ayrıca belirtmekte fayda var. Örneğin ahşap parkeler sulu bırakılırsa şişme olabilir. Atma yaşanabilir. Çelik, metal alanlarda kesinlikle kireç çözücü kullanılmaması gerekir. Kireç çözücü hem kararma hem paslanma yapabilir. Bu tür zeminlerde nemli bez veya ekstra olarak çelik parlatıcılar kullanılmalıdır.

İnşaat sonrası temizlikte bazı yerlerde telleme gerekebilir. Bunun için ince dişli teller tercih edilmeli ve aşırıya kaçılmamalıdır. Kesinlikle kuru telleme yapılmamalıdır.

İnşaat Pisliği Nasıl Temizlenir?

İnşaat pisliği nasıl temizlenir? Bu konuda en büyük yardımcınız süpürge ve fırça olacaktır. Eğer çok fazla pislik varsa farklı ebatlardaki kürekler kaba pisliği daha hızlı temizlemenize yardımcı olabilir.

İnşaat Temizliği Fiyatları

Konuyla alakalı en çok merak edilenlerden birisi inşaat temizliği fiyatları olmaktadır. Fiyatlar bazı unsurlara göre değişebilmekte, özellikle temizliği yapılacak alanın genişliği, temizlik ihtiyacı seviyesi, temizlik süresi gibi detaylar fiyat tespitinde etkili olmaktadır.

İnşaat Sonrası Banyo Fayans Temizliği Nasıl Yapılır?

İnşaat sonrası temizlikte her alanın temizliği ayrı bir detaya sahiptir. Özellikle inşaat sonrası banyo fayans temizliği nasıl yapılır sorusu bu noktada fazlaca akıllara gelmekte, en zorlu yerler buralar olduğu için merak edilmektedir.

Banyolarda öncelikle derz fazlalıkları alınmalıdır. Kireçler için kireç sökücü su ile karıştırılmalı ve sulu fırçalama yapılmalıdır. Duvarlar birkaç kez kurulanmalı. Kusma olup olmamasına dikkat edilmelidir. Zehirli gazlara karşı kapı pencereler açık tutulmalıdır. Fayanslar son aşamada çekçekle kurulanmalıdır.

İnşaat Sonrası Ev Temizliği

İnşaat sonrası ev temizliği yaparken tavandan zemine her yerin tozu alınmalıdır. Eğer tavanların, duvarların tozu alınmazsa sonrasında eşyalar kolayca tozlanabilir. Kapılar, süpürgelikler, balkonlar malzemelere zarar verilmeden temizlenmeli, özellikle boya, kireç, alçı, beton kalıntılarına karşı titiz olunmalıdır. Lavabolar, ankastreler, armatürler ve diğer metal alanlar da doğrudan kireç çözücü kullanılmadan temizlenmelidir. Çıkış kapısına en uzak noktadan kapıya doğru gelinmelidir.

İnşaat Sonrası Temizlik Fiyatları

Zaman zaman aynı alan için birbirinden farklı inşaat sonrası temizlik fiyatları alabilirsiniz. Bunun nedeni serbest piyasa olmasıdır. Bu noktada firmaların tecrübesi, uzmanlığı fiyatlara etki edebilmektedir. Çünkü inşaat sonrası temizlik son derece zorlu ve zahmetli bir iş olup sıradan temizliklerden ayrı bir uzmanlık gerektirmekte hem tertemiz alanlar ortaya çıkarılmalı hem de eşyalara, zeminlere zarar verilmemelidir.

İnşaat Sonrası Temizlik Tavsiye

İnşaat sonrası temizlik tavsiye üzerine özellikle uzman firmalara verilmekte, firmamız bu alanda yıllardır en çok tercih edilen ve en fazla tavsiye edilenlerden olmaktadır. Yüzde yüz müşteri memnuniyeti ilkesiyle hareket etmemiz elde ettiğimiz başarıda büyük pay sahibi olmakta, yine de her zaman daha fazlası için çabalarımız sürmektedir.

İnşaat Sonrası Ev Temizliği Fiyatları Ne Kadar?

İnşaat sonrası ev temizliği fiyatları ne kadar diye merak eden müşterilerimiz için fiyatlandırmamız evin ölçülerine, temizlik gereksinimine ve yoğunluğa göre değişebilmektedir. Temizlik kimyasallarının fiyatlarında yaşanan yükselişler dönem dönem fiyat güncellemesi yapmamızı zorunlu kılmaktadır. Yine de her zaman amacımız en kaliteli hizmeti en uygun fiyata sunmaktır. Bu yüzen bizden fiyat teklifi almadan inşaat sonrası temizliği firması seçmemenizi tavsiye ediyoruz.

İnşaat Temizlik Malzemeleri

İnşaat temizlik malzemeleri bezler, temizlik kimyasalları ve aparatlar olarak ayrılabilir. Burada en önemli detay ve diğer temizlik uygulamalarından farklı olan aparatlardır. İnşaat sonrası temizliklerinde yerlerde, camlarda, duvarlarda kalıntılar olabilir. Bunların zeminlere zarar vermeden, çizmeden, boyaları kaldırmadan temizlenmesi gerekir. Firmamız personelleri jiletler ve her zemine uygun kazıma aparatlarıyla kusursuz sonuçlar oluşturmaktadır.

İnşaat Sonrası Banyo Temizliği

İnşaat sonrası banyo temizliği yapılırken en zorlu yerlerden birisi duşakabinler olmaktadır. Bu alanlarda ve camlarda, aynalarda temizlik solüsyonu kullanılmalıdır. Sonra deterjanlı yıkama yapılmalıdır. Parlaklık elde etmek için özellikle sirkeden istifade edilebilir. Fayanslarda çok fazla derz sorunu yaşanabilir. Buralar da önce fırçalanmalı, sonra deterjanla yıkama yapılmalıdır. Lavabolarda kireç sökücüden uzak durulmalıdır.

İnşaat Sonrası Fayans Temizliği Nasıl Yapılır?

Tadilat ve inşaat sonrası fayans temizliği nasıl yapılır sorusuna karşı en önemli detay fayanslara zarar vermemektir. Fayanslardaki kalıntılara karşı çok sert fırçalar kullanılırsa telafisi imkansız çizikler oluşabilir. Bu yüzden temizlik işlemi hassas yapılmalı, sonrasında durulama ve havlu yardımıyla parlatma yapılmalıdır.

İnşaat Sonrası Temizlik Anadolu Yakası

İnşaat sonrası temizlik için her firma her yere hizmet vermeyebilir. Gates Grup olarak inşaat sonrası temizlik Anadolu yakası taleplerini rahatlıkla karşılıyoruz. İstanbul Anadolu yakasının her neresinde olursanız olun bir telefon kadar uzağınızdayız. Kolaylıkla çağrı merkezimize ulaşabilir, bilgi ve randevu talebinde bulunabilirsiniz.

İnşaat Sonrası Temizlik Kadıköy

Gates Grup olarak inşaat sonrası temizlik Kadıköy taleplerinde en çok aranan firma konumundayız. Kadıköy genelinde bütün evlerinizin, ofislerinizin, iş yerlerinizin, bürolarınızın, fabrikalarınızın inşaat sonrası, tadilat sonrası temizliğinde profesyonel ekibimizden hizmet alabilir, kaliteye uygun fiyata sahip olabilirsiniz. Daha sonrasında da tertemiz, hijyenik yaşam alanlarınızda konforun ayrıcalığını yaşamaya başlayabilirsiniz.

İstanbul İnşaat Sonrası Temizlik

İstanbul inşaat sonrası temizlik firmaları arasında çoğu kişinin tercihi fiyatlandırmadan ziyade kalite oluyor. Çünkü sadece ucuz diye bir firma seçtiğiniz taktirde deneyimsiz, işini iyi yapmayan, doğru temizlik malzemeleri kullanmayan firmalarla karşılaşabilirsiniz. Bunlar uygulama sırasında yapılarınıza, malzemelere zarar verebilir. Herhangi bir zarar, çizik oluşması daha kullanmaya başlamadan eskimesine, hatta yeni masraflara davetiye çıkarabilir. Firmamız İstanbul inşaat sonrası temizlik firmaları arasında yüzde yüz müşteri memnuniyeti ile göz doldurmakta, her geçen gün müşteri portföyünü genişletmeyi başarmaktadır.

İnşaat Sonrası Bina Daire Temizliği

Firmamızdan talep edilen inşaat sonrası temizlik son derece geniştir. Bu alanda inşaat sonrası bina daire temizliği çözümlerimiz komple bina şeklinde ya da tek daire şeklinde olabilmekte, temizlenecek alanın ölçülerine göre ekip görevlendirilmesi yapılmakta ve her türlü talebiniz rahatlıkla karşılanabilmektedir.

İnşaat Sonrası Parke Temizliği

İnşaat sonrası parke temizliği en çok üzerinde durulan hususlardan birisidir. Parkeler daha çok ahşap olmakta ve sulu, fazla nemli bırakılması halinde kabarma, şişme, renk atma yapabilmektedir. Bununla birlikte kireç, boya, beton kalıntıları olabilmekte, bütün artıklar parkelerde toplanabilmektedir. Bu yüzden süpürgelikler dahil parkelerde doğru temizlik malzemeleri kullanılmalı, kazıma sırasında çok dikkatli olunmalıdır.

İnşaat Sonrası Merdiven Temizliği

İnşaat sonrası merdiven temizliği yapılırken mermer, ahşap, parke detaylarına göre malzeme kullanılmalıdır. Aynı şekilde merdiven kenarlarında yer alan korkuluklardaki materyallere göre de özel malzemeler seçilmeli, çelik alanlarda kireç çözücü yerine çelik parlatıcılar tercih edilmelidir. Kalıntılar çiziksiz temizlenmelidir.

Pimapen İnşaat Temizliği

Pimapen inşaat temizliği sırasında öncelikle varsa bantlar, şeritler kaldırılmalı, bütün kalıntılar pimapenden arındırılmalıdır. Sonrasında nemli bezle tozu alınmalı, başka bir nemli bezle de bastırılarak silinmelidir. Boya, alçı, harç kalıntıları kazınırken zeminin zarar görmemesine azami dikkat edilmelidir.

İnşaat Sonrası Duvar Temizliği Nasıl Yapılır?

Duvarlar bütün yapıların olmazsa olmazıdır ve bu yüzden inşaat sonrası duvar temizliği nasıl yapılır sorusu fazlaca akıllara gelmektedir. Duvarlar farklı materyallerden olabilir. En yaygın duvar türleri beton, alçı ve fayans olmaktadır. Fayanslarda doğrudan yıkama yapabilirken diğerlerinde nemli bezle temizlik yapılmalıdır. Fazlalık yerlerde zımparalama uygulanabilir. Boyasız duvarlarda temizlik daha zorken boyalı duvarlarda daha hassas olunmalıdır.

İnşaat Temizliği Püf Noktaları

İnşaat temizliği püf noktaları elde edilecek sonuca doğrudan etki eder. Bu yüzden sıradan birisinin yaptığı temizlikle bir profesyonelin yaptığı temizlik püf noktalarıyla ayrılır. İnşaat sonrası temizlik alanlarında en önemli detay kalıntıları yok etmektir. Çünkü kalıntılar sonrasında hem görüntü kirliliği hem de çeşitli kazalara neden olabilir.

İnşaat Pisliği Temizleme Deterjanı

İnşaat pisliği temizleme deterjanı tercihi duvarlara, tavana, yere göre yapılmalıdır. Sıradan temizlik deterjanları yerine doğrudan zemine özel üretilen deterjanlar seçilmeli, markalı, sertifikalı olmalarına özen gösterilmelidir. Aksi taktirde yapılara zarar verebileceği gibi insan sağlığına da zarar verebilir. Firmamız her zaman güvenilir ve kaliteli deterjanlarla temizlik yapmaktadır.

Kaba İnşaat Temizliği

Kaba inşaat temizliği çoğu zaman kaba güç ve özel ekipmanlar gerektirir. Firmamız uzman kadrosu ve yen nesil, geniş ekipman yelpazesiyle her türlü kaba inşaat temizliğinin ütesinden gelebilmekte, yeni mekanlarınızda güvenli ve konforlu bir yaşamın kapılarını aralamaktadır.

https://www.pinterest.com/gatesgrup/

https://www.facebook.com/gatesgrup

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Dış Cephe Temizlik, Dezenfeksiyon ve Elektronik hizmetlerimiz için hemen arayın.

WhatsApp