Geçiş Kontrol Sistemleri

Geçiş kontrol sistemleri, kişilerin belirli alanlara giriş ve çıkışlarının kontrol edilmesini sağlayan sistemlerdir.

0212 982 3930  // 0534 279 1925

gecis-kontrol-sistemleri

Geçiş Kontrol Sistemleri

Geçiş kontrol sistemleri, kişilerin belirli alanlara giriş ve çıkışlarının kontrol edilmesini sağlayan sistemlerdir. Bu sistemler üç gruba ayrılmaktadır.

 • Zaman kontrollü geçişler
 • Biyometrik geçiş sistemleri
 • Kartlı geçiş sistemleri

Yukarıda yer alan geçiş sistemleri Gates Grup içerisinde yer almaktadır. Gates Grup ile hizmete sunulan geçiş sistemleri özel olarak geliştirilmiştir. Bu sistemler hayati önem taşıyan elektronik güvenlik sistemlerinden biridir. Her geçen gün yeni kullanım alanına sahip olan geçiş sistemleri güvenliği sağlamakta ve kontrol altına almaktadır. Bilgi ve birikim sahibi firmamız Gates Grup, geçiş kontrol sistemleri üzerine hizmet vermektedir.

Geçiş Kontrol Sistemleri Neden Kullanılır?

Bu sistemler sayesinde herhangi bir alana giren kişilerin kontrolü sağlanır. Çeşitli alanlarda kullanılan bu sistemler hem ziyaretçi hem de personel güvenliği sağlamaktadır. Personellerin devam kontrolünü yapmak, ziyaretçilerin ve araçların giriş çıkışlarını takip etmek, giriş çıkış izinlerini kontrol etmek amacıyla kullanılmaktadır. Özel olarak geliştirilen bu sistemle asıl amaç herhangi bir alana giren ve çıkan kişilerin takibini yapmak, giriş çıkışları raporlamaktır. Firmamız, müşteri isteği doğrultusunda kişiler için süre kısıtlaması ve kapı bazında geçiş tanımı yapabilmektedir. Geçiş sistemleri farklı alanlarda kullanılmaktadır. Sistemlerin genel olarak kullanıldığı alanlar:

 • Turnikeler
 • Kapılar
 • Asansörler
 • Otopark giriş çıkışları
 • Sistem odaları

Genellikle belirli bir alana giriş çıkış yaparken bu sistem kullanılır. Fakat bununla birlikte özel kullanım alanlarında da sistem kurulabilir. Dolap ve çekmece gibi özel kullanım alanlarına da geçiş sistemi kurulabilir. Genellikle kartla ve şifreyle giriş yapılmaktadır. Daha ileri düzeyde ise biyometrik geçiş kullanılmaktadır.

Geçiş sistemleri sayesinde personel devamlılığı takip edilmektedir. Personelin saat kaçta geldiği, saat kaçta çıkış yaptığı takip edilir. Gün ve saat takibi sonrasında personel için maaş kesintisi veya mesai ücreti hesaplaması yapılabilir. Kullanılan sistemin en önemli unsuru geçiş kolaylığı sağlamasıdır. Hız kazandıran sistem aynı zamanda raporlama yapmaktadır.

Geçiş Kontrol Sistemleri Nasıl Oluşur?

Kullanım alanına ve ihtiyacına yönelik olarak belirlenmelidir. Böylelikle daha doğru kullanım sağlanır. Sistem üç ana işlemden oluşmaktadır. Bunlar;

 • Kontrol girdileri
 • Kontrol çıktıları
 • Kontrol yazılımları

Geçiş sistemlerinde kart, parmak izi ya da turnikeli geçiş kullanılmaktadır. Sistem, kullanım alanına uygun olması için nerede kullanılacağı belirlenmelidir. Kullanım alanının fiziksel yapısı, kişi ve araç giriş çıkışları göz önünde bulundurulduğunda daha doğru seçim yapılacaktır. Profesyonel ekibimiz bu doğrultuda kullanım alanına uygun sistem tercihinin yapılmasını sağlamaktadır. Geliştirilen geçiş sistemi farklı sistemlerle entegre çalışabilir.

Geçiş sistemleri yazılım aracılığıyla CCTV, yangın algılama ve ihbar sistemleri gibi farklı sistemlerle birlikte kullanılabilir. Sistemlerin kullanımı için gerekli tüm bilgiler müşteri verilmektedir. Sorunsuz, kaliteli ve güvenilir geçiş sistemleri için firmamız tercih edilebilir. Sektörün güvenilir ismi olarak gelişmiş çalışmalarımızı güvenle sunmaya devam edeceğiz.

https://www.pinterest.com/gatesgrup/

https://www.facebook.com/gatesgrup

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Dış Cephe Temizlik, Dezenfeksiyon ve Elektronik hizmetlerimiz için hemen arayın.

WhatsApp