CCTV Kamera Sistemleri

CCTV kamera sistemleri özel olarak geliştirilmektedir. Kullanılan sistemde kamera, kablo aracılığıyla televizyona ya da monitöre bağlanır.

0212 982 3930  // 0534 279 1925

cctv-kamera-sistemleri

CCTV Kamera Sistemleri

CCTV, Close Circuit TeleVision kelimelerinin kısaltmasıdır. CCTV, kapalı devre televizyon anlamına gelmektedir. Güvenlik sistemlerinin başında yer alan kamera sistemleri aldığı görüntüyü belirli bir konuma iletir. CCTV kamera sistemleri de aldığı görüntüleri belirli bir konuma doğrudan iletmektedir. Televizyon sisteminden farkı olan CCTV, televizyon gibi görüntüyü geniş kitlelere aktarmaz. Kapalı devre televizyon sistemi, belirli bir alandaki görüntüyü izleme sistemi olarak tanımlanmaktadır. Güvenlik kontrolünde önemli bir yere sahip olan bu sistem aynı zamanda trafik kontrolünde ve tehlikeli bölgelerin izlenmesinde de kullanılmaktadır.

CCTV Kamera Sistemleri Nasıl Çalışır?

CCTV kamera sistemleri özel olarak geliştirilmektedir. Kullanılan sistemde kamera, kablo aracılığıyla televizyona ya da monitöre bağlanır. Bu sayede kameradan alınan görüntüler televizyon ekranında ya da monitörde izlenir. Gelişmiş CCTV sistemlerinde kamera ve monitörle birlikte bazı parçalar kullanılmaktadır. Lens, switch ve kayıt cihazı bu parçalardan bazılarıdır. Kullanılan parçalarla kamera sisteminin kullanım kalitesi arttırılır. Kamera üzerinde bulunan mikrofon ya da sisteme eklenecek yeni bir mikrofon sayesinde ses kaydı alınabilir. Gelişmiş sistemlerde yüksek görüntü ve ses kalitesi bulunmaktadır. Gates Grup ailesi olarak bizler kazandığımız bilgi ve birikimler doğrultusunda kamera sistemi üzerine hizmet veriyoruz.

CCTV Kamera Sistemleri Özellikleri Neler?

CCTV kamera sistemleri özel olarak geliştirilmiştir. Teknolojinin sunduğu imkanlar doğrultusunda geliştirilen bu sistemler sayesinde belirli bir alandaki görüntüler kaydedilir. Kamera sistemi birçok avantajı beraberinde getirmektedir. Kamera sisteminin sahip olduğu özellikler:

  • Yüksek görüntü ve ses kalitesine sahiptir.
  • Hava koşullarından etkilenmez.
  • Darbeye karşı dirençlidir.

CCTV kamera sistemleri yüksek görüntü kalitesine sahiptir. Eğer kamera sistemi gelişmiş modelse görüntüde herhangi bir sorun olmayacağı gibi ses kalitesinde de sorun olmayacaktır. Eğer kamera sisteminin ses kaydı yoksa kullanılacak parçalarla kamera sistemine özellik kazandırılabilir. Geliştirilen kamera sistemi iç ve dış mekanda kullanılabilir. Hava koşullarından etkilenmeyecek düzeyde geliştirilen kamera sistemleri uzun kullanım ömrüne sahiptir. Darbeye karşı dirençli yapısıyla kolay hasar almaz. Kamera sistemi sahip olduğu özelliklerle farklı kullanım alanlarına sahiptir. CCTV kamera sistemleri kullanım alanları:

  • Trafik
  • İşyerleri
  • Toplu taşıma araçları
  • Toplu kullanım salonları

Farklı kullanım alanlarında tercih edilen kamera sistemi öncelikle güvenliği sağlamak ve kontrol altına almak için tercih edilmektedir. Ev ve işyerlerinde kullanıldığı gibi trafikte de kullanılmaktadır. Kamera sistemi sayesinde trafik izlenebilir ve yönetilebilir. İşyerlerinde kullanılan sistem sayesinde hem güvenlik kontrol edilir hem de ürün kalitesi kontrol edilir. Toplu taşıma araçlarında kullanılan güvenlik sistemiyle servis kalitesini arttırmak hedeflenmiştir.

Kazaların ve tedbirsiz davranışların önlenmesi için kullanılan sistem, can ve mal güvenliğini korumaktadır. Herhangi bir olay yaşandığında kötü niyetli kişilerin kolaylıkla tespit edilmesini sağlar. Tiyatro veya konferans salonu gibi farklı yerlerdeki gösterilerin kaydedilmesini veya başka bir yerden izlenmesini sağlar. Özel olarak geliştirilen sistemlerin en önemli görevi güvenliği sağlamak ve korumaktır. Firmamız bu doğrultuda kamera sistemlerini hizmete sunmaktadır.

https://www.pinterest.com/gatesgrup/

https://www.facebook.com/gatesgrup

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Dış Cephe Temizlik, Dezenfeksiyon ve Elektronik hizmetlerimiz için hemen arayın.

WhatsApp